Telegram arkadaş ekleme! Telegram rehberi güncelleme! Telegram kişileri eşitle ne demek?

Telegram uygulaması Facebook, WhatsApp ve İnstagram'da yaşanan erişim sorunu sebebiyle gündeme geldi. Telegram uygulamasındaki bazı ifadeler kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Telegram uygulamasında arkadaş eklemenin nasıl gerçekleştiği ve Telegram rehberi güncelleme, senkronizasyonu gibi ifadeler merak ediliyor. İşte Telegram nedir, nasıl kullanılır, kişileri eşitle ne demek? sorularının yanıtları...


Milyarlarca kullanıcısı bulunan uygulamalarda yaşanan erişim sorunu sonrası kullanıcılar Telegram uygulamasına yöneldi. Telegram uygulamasıyla birçok kullanıcı iletişim ihtiyacını gideriyor. Peki ama Telegram'da arkadaş nasıl eklenir? 

Telegram nedir?

Videoyu Oynat
Telegram uygulaması da WhatsApp gibi mesajlaşma servisi olarak biliniyor. Telegram çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır.
Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013'te yayın hayatına başlamıştır.

Telegram arkadaş ekleme nasıl yapılır?

Telegram uygulamasından arkadaş eklemek için öncelikle üstte bulunan üç çizgiye tıklayınız. Daha sonra profil sekmesinin altında bulunan 'Contacts' seçeneğine tıklayınız. Burada kişilerin üstüne tıklayarak ekleme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca tanımadığınız kişileri eklemek için 'Find People Nearby' seçeneğine tıklayarak farklı insanlarla iletişim kurabilirsiniz.